poniedziałek, 18 maja 2015

Czy żyjesz z pasją?

Czasami zdarza mi się obserwować ludzi - zapytasz ale gdzie? ... gdziekolwiek odpowiem - w sklepie, w kawiarni, na ulicy, w pracy czy też w komunikacji miejskiej.
Hmm ... gość nie ma co robić a więc znalazł sobie nowe hobby, a teraz wydaje mu się że ma się czym pochwalić - otóż nie.
Spoglądam na tych ludzi wciąż zabieganych, często tak bardzo zamyślonych iż dziwi mnie, że przemierzając ulicami miast, nie zderzyli się jeszcze z inną osobą.

A więc kontynuując moją myśl uprzednią - zastanawiam się czy Ci ludzie mają jakieś pasje, wypowiadając owe słowo mam tu na myśli to, czy jest w ich życiu rzecz, sprawa czy choćby mała drobnostka która sprawia że żyją z pasją.
Czy aby nie jest też tak, że w dzisiejszych czasach nasze pasje ograniczają się do portali społecznościowych czy też dogryzaniu innym na czacie, a może tą pasją jest leżenie do góry brzuchem na swoim wygodnym łóżku spoglądając w telewizor, gdzie każdego dnia nasze umysły przepełniane są natłokiem informacji które najczęściej oprócz prognozy pogody, i tak nie wnoszą nic do naszego ludzkiego życia, a nasz umysł jest już tak otumaniony natłokiem tychże przekazywanych nam informacji, iż nie zauważamy nawet tego ... że każdego dnia mówią wciąż to samo.
Życie można porównać do piasku, znajdującego się w małej klepsydrze będącej głównym jądrem naszego życia - nazwę owe ''Przemijaniem'' coś co było i już nie wróci, zauważ że czas biegnie do przodu a więc przemija ... przytoczę prosty przykład, w tej chwili gdy pisze ten artykuł jest godzina 0:40, wczoraj również była, tydzień temu również, lecz coś co dzieje się właśnie dzisiaj nie będzie już miało miejsca jutro o tej samej porze.
Co chce Ci przekazać, przez te właśnie słowa? ... otóż że Twój czas, nasz czas przemija, jesteśmy ludźmi a więc nasz czas, ten biegnący do przodu przybliża nas coraz to bardziej do końca naszego istnienia, a więc czy przytoczone przeze mnie powyżej przykłady spędzania wolnego czasu nie dotyczą czasami również i Ciebie?
Czy zdarza Ci się zaraz po przebudzeniu rano, pomyśleć ''znów to samo, pójście do pracy, powrót z niej, zrobić obiad, zakupy i'' stop!
Właśnie teraz masz okazje pomyśleć inaczej, spojrzeć na to wszystko z innej perspektywy, nie zmieniaj tych pierwszych czterech punktów, ponieważ są one nieodłączną częścią funkcjonowania w Twoim życiu, ale zmień za to, te kolejne - ponieważ właśnie teraz masz na to okazję ... choć raz pomyśl inaczej, zmień coś choćby malutkimi krokami, przestań wciąż narzekać, ponieważ to Ci w niczym nie pomoże, a jedynie pogłębi Twoją frustracje do tego stopnia, że staniesz się zgorzkniały, nudny i monotonny sam dla siebie.
Masz rodzinę, a może partnera? - powiedz jak spędzasz z nimi czas, nie masz rodziny jak również partnera, przyjaciół? - to jak spędzasz czas?
Jeśli macie jakieś swoje ulubione zajęcia i robicie coś, co sprawia wam ogromną radochę to naprawdę super!
Ale co jeśli tak nie jest? ... odpowiedz sobie wówczas na pytanie co lubisz robić, lub co chciałbyś robić - wiedz że nawet najprostsza rzecz może okazać się fajna i sprawić wiele frajdy, choćby wyjść na spacer i pstryknąć kilka fotek jakichś interesujących miejsc, kto wie może przerodzi się to w pasję dzięki której stworzysz niesamowitą kolekcje zdjęć którą pochwalisz się przyjaciołom, rodzinie czy też rzeszą ludzi w sieci.
Uważasz że w Twojej okolicy takich miejsc nie ma?, to je znajdź, naucz się wyzwania które będzie mieć na celu doprowadzić Cie choćby do zorganizowania sobie czasu w jakiś bardziej motywujący dla Ciebie sposób.
Dlaczego motywujący?, przytoczę prosty przykład, czy siedząc w domu na kanapie bądź fotelu czytając gazetę czy też oglądając telewizję, lub siedząc godzinami przed internetem może spotkać Cię coś innego, fajnego?, otóż nie, jedyne co może się wydarzyć to między innymi, albo przyśniesz na tej kanapie czyli przytniesz przysłowiowego komara, lub rozbolą Cie plecy od ślęczenia przed komputerem zbyt długo ... oczywiście internet to kompendium wiedzy oraz rozrywki, lecz staraj się korzystać z tego z umiarem abyś czasami, nie przyrósł wręcz do klawiatury.
A co może spotkać Cie kiedy wyjdziesz do ludzi, gdy ruszysz się choć na godzinkę czy dwie z domu?
Wiele, uwierz mi że naprawdę wiele - możesz kogoś poznać, spotkać znajomą Ci osobę z którą spędzisz miło czas w mieście gdzieś na kawie, możesz nauczyć się czy też odkryć w sobie coś nowego ... masz rower?, jeśli dopisuje pogoda ... wsiądź na niego, zaproś koleżankę, kolegę, współmałżonka i dzieci na przejażdżkę w Twoim towarzystwie, pokaż im że życie nie musi ograniczać się tylko do spędzania czasu wśród czterech ścian - znajdź w sobie życiową pasję, pokaż to innym aby i oni skorzystali ... ponieważ my ludzie nie powinniśmy żyć tylko po to, aby dzięki naszej ciężkiej pracy oraz kosztem naszego życia inni czerpali z tego korzyści, a nam to życie przemijało bezpowrotnie, ale żyjemy również po to abyśmy w chwili gdy dopadnie nas starość - mogli usiąść w fotelu i powiedzieć sobie ... że żyliśmy z pasją.
PS: Pamiętajcie również o tym, iż ludzie z pasją bywają bardziej interesującymi osobami, a spędzając czas bardziej aktywnie z bliskimi Ci osobami, doprowadzacie do tego że będziecie mieli więcej tematów do rozmowy i prawdopodobnie nie dopadnie was słowna cisza czy też rutyna.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz