wtorek, 19 maja 2015

O tym jak zostać dobrym blogerem.

Tak naprawdę to nie do końca rozumiem, jak to jest z tymi wszystkimi poradnikami, blogerami oraz specami od tego, co to opisują w swoich książkach cudowne sposoby na to jak zostać dobrym blogerem.
Oczywiście teraz ktoś pomyśli że przeciwstawiam się wiedzy, pasji, możliwości, oraz chęci tej wiedzy nabycia - nie, to nie jest tak do końca prawdą.
Owe książki które nazywamy poradnikami, mogą w jakiś sposób podpowiedzieć nam jak stać się blogerem którego będą czytać tysiące czy nawet setki tysięcy czytelników - lecz nie zagwarantują nam tego, że po przeczytaniu choćby nawet stu takich książek, tym dobrym blogerem się staniemy ... a dlaczego?

Chcąc tworzyć coś osobistego, co będzie na swój sposób odzwierciedleniem Twojej twórczości, uwaga teraz proszę Cie wczytaj się w to słowo
''MUSISZ'' nauczyć się samodzielnego myślenia oraz tak samo samodzielnej wyobraźni.
Sorry, ale jakoś nie wyobrażam sobie sytuacji kiedy to uruchamiając własnego bloga, umieszczam na nim wpis typu ''O czym chcecie czytać?'' czy też ''Jakie tematy mam poruszać na swoim blogu?'' ... czy wiesz czym są dla mnie tego typu pytania? - porażką już na samym początku istnienia Twojego bloga, jak i chęci tego abyś nim był.
Zakładając bloga - już zanim wstukasz w okienku pomysł na jego nazwę rejestrując w ten sposób adres swojego bloga, musisz mieć wyobrażenie tego jakie informacje mają się w nim znajdować, a także i co najważniejsze, o czym chcesz pisać ... nie pisz o tym na czym kompletnie się nie znasz, ponieważ (ewentualni czytelnicy, nie jeden przemądrzalec, filozof) oraz wielu innych wyczuwając Twoje słowne a jednocześnie nieudane praktyki opisywania tematów w których co drugie słowo się mylisz ... dosłownie zjedzą Cie w komentarzach zawartych zaraz pod Twoim artykułem.
Są umiejętności których niestety ale nie zdobędziesz, czytając nawet 10 książek oraz poradników tygodniowo, ponieważ pewne umiejętności musisz posiadać w samym sobie.
Kolejny błąd popełniany przez osoby pragnące założyć swojego bloga to, sugerowanie się innymi portalami - i tu jednocześnie jakby odzwierciedlenie tego co napisałem powyżej ... z pewnością zauważyłeś iż, przeważnie największą popularność zdobywają blogi o modzie.
Ale czy to zaraz powód do tego, aby zakładać blog o tej tematyce?
Najpierw zadaj sobie pytanie czy moda w jakiś sposób Cie pasjonuje, czy się na niej znasz, czy potrafisz dobierać kolory jak i same kreacje i co najważniejsze ... czy potrafisz o niej pisać - ponieważ jeśli na któryś z punktów odpowiedź brzmi ''Nie'', to dam Ci radę, poszukaj proszę innego pomysłu na blog.
Pisząc owe, wcale nie mam zamiaru Cie zniechęcać ... chce abyś zrozumiał drogi czytelniku iż posiadanie bloga to nie tylko kolorowe obrazki, możliwość tworzenia tysięcy artykułów czy też sama satysfakcja z tego iż ten blog się posiada - pozwolę śmiało sobie stwierdzić, iż z pewnością chciałbyś aby Twój blog odwiedzało multum czytelników, którzy z zapartym tchem będą oczekiwać Twojego kolejnego artykułu ... a kiedy się owy pojawi, będą siedzieć przed laptopem z kubkiem gorącego napoju stojącego obok na stole, i pochłaniać wszystkie słowa stworzone przez Ciebie, jak świeże powietrze.
Pisz o tym na czym się znasz, jeśli nie masz w jakiejś dziedzinie pewności swej wiedzy, a jednak pragniesz coś o tym napisać, ponieważ bardzo chcesz poznać zdanie czytelników na ten temat - podkreśl pisząc artykuł na owy temat, iż to o czym piszesz i w jaki sposób o tym piszesz, jest Twoim zdaniem ... opinią, powiem więcej, nie wstydź się nawet zapytać swoich czytelników co oni sądzą na temat jaki napisałeś.
Należy pamiętać również o tym iż blog który tworzysz, powinien być częścią Twojej pasji a także w większości częścią Twojego umysłu oraz jego mądrych myśli ... dopiero wówczas jeśli tak jest, możesz z powodzeniem prowadzić bloga nawet o zoologi.
Nie pisz w artykułach w taki sposób, w który pozwoli stwierdzić jego czytelnikom iż jakbyś pozjadał wszystkie rozumy tego świata - wiedz że choćbyś nawet, przepisywał treści z największej encyklopedii wszechświata, to zawsze znajdzie się ktoś kto uważa inaczej, czy też mądrzejszy od tejże właśnie książki będącej kompendium wiedzy.
Ludzie są różni, potrafią dopiec nawet jeśli napiszesz coś pięknego i właśnie tacy między innymi będą również Twoimi czytelnikami.
Pisząc ten krótki artykuł, wcale nie uważam się za osobę posiadającą złote myśli - powiem więcej, ja nawet się na tym nie znam ... piszę to co podpowiada mi umysł oraz o tym o czym pragnę, powiem jeszcze więcej, poruszam na swoim skromnym blogu tematy o których wiem na tyle mało iż stworzyłem je dlatego ponieważ chce poznać opinie a także zdanie innych - a wiesz dlaczego?
Ponieważ uważam że człowiek, choćby był nie wiadomo jak dorosły i doświadczony, chciał nie chciał ... pragnąc wiedzieć więcej, musi się wciąż uczyć również od innych, choćby po to, aby następnym razem tworząc artykuł choćby na ten sam temat ... stworzył artykuł w taki sposób, aby czytelnicy mieli wrażenie a nawet uwierzyli w to, że czytają coś zupełnie nowego.
I na koniec jeszcze jedna sprawa ... nie żebraj o tak zwane i popularne, Like - no chyba że chcesz być postrzegany, jako bloger proszący swoich czytelników o litość.
Spodziewam się iż w waszych myślach, po przeczytaniu tejże rozprawki pojawią się myśli nie tylko pozytywne ale i kpiące z moich słów - gdyż jak już tu wspomniałem, zawsze jestem gotowy na to że moje słowa czyta ktoś o wiele mądrzejszy ode mnie ... a już tym bardziej iż ja na szczęście za mądrale się nie uważam.
Piszę ponieważ lubię - i Ty też tak rób.
Pozdrawiam.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz