czwartek, 4 czerwca 2015

Kobieta nie taką słabą jest, za jaką ją uważasz.

Już od dawna a może i nawet od zawsze przyjęło się, czy też istniało stwierdzenie iż Kobieta słabą jest ... widziana oczyma mężczyzn jako człowiek delikatny, słaby, często nie mogąca obejść się bez pomocy mężczyzny w sprawach takich jak przeniesienie jakiegoś cięższego przedmiotu, czy też wykonania remontu w mieszkaniu.
Kojarząca się również jako osoba którą bardzo łatwo można skrzywdzić czy też uczuciowo zranić, gdzie ta ... nie mogąc poradzić sobie ze swoimi nadszarpniętymi uczuciami, słaba psychicznie zalewa się łzami a nawet wręcz odcina
od świata zewnętrznego.

Ale czy taki obraz istnieje wszędzie, i aby na pewno jest w stu procentach zgodny?
Okazuje się że nie, co więcej okazuje się również iż nie doceniamy tych z pozoru drobnych i delikatnych istot ... a dlaczego?
Zacznijmy może najpierw od tego, że wszyscy jesteśmy tylko ludźmi - każdy z nas ma prawo do odrobiny słabości, łez a nawet swojego rodzaju załamania osobistego.
My mężczyźni będący ponoć guru tego wszechświata, potrafiący zrobić niby wiele, zdajemy się być ponad wszystko i wszystkich - to facet bierze czy też powinien wziąć sprawy w swoje ręce gdy chce poderwać jakąś Kobietę, to on powinien zrobić ten pierwszy krok aby zaprosić ową na randkę i to on powinien zadbać o dobro rodziny w sytuacji gdy tą rodzinę z daną Kobietą tworzy ... tutaj mam na myśli sprawy z pierwszej ręki, znane każdemu ale i wyglądające bardzo ogólnikowo - czyli, ''Chciałeś mieć rodzinę?, to teraz o nią dbaj i pracuj, tak aby niczego tej rodzinie nie zabrakło''.
Ale czy zawsze jest tak, że to my faceci robimy wszystko a nawet ponad wszystko?, otóż okazuje się że również nie ... ileż to samotnych Kobiet musi sobie radzić z wychowaniem dziecka, w sytuacji kiedy to, mężczyzna dowiaduje się że jego Kobieta jest w ciąży a ten nagle ją zostawia.
Przyjechałeś z pracy ciężko zmęczony?, spójrz Twoja żona właśnie nakłada Ci na talerz gorący obiad, który przygotowała zaraz po przyjściu z pracy, lub dzień wcześniej ... ''Kochanie gdzie są moje skarpetki, te które dzisiaj rano położyłem obok łóżka?'', okazuje się że gdy Ty postanowiłeś ubrudzić kolejną, Twoja żona zabrała brudną parę i wstawiła pranie, piorąc przy okazji i Twoje brudy.
Leżysz na łóżku tak bardzo zmęczony, oglądając swój ulubiony mecz bokserski, popijając przy okazji piwo?, ona nie ma na to czasu, być może wieczorem obejrzy sobie powtórkę jakiegoś filmu, bądź za godzinkę obejrzy swój ulubiony serial, ale w tej chwili siedzi w pokoju obok i zabawia wasze dziecko.
Wasze dziecko w nocy płacze, a Ty tak bardzo chcesz się wyspać aby rano wstać wypoczęty do pracy ... nie zawracaj sobie głowy, bądź pewny że kiedy Tobie już przymknie się oko, ona wstanie i uciszy dziecko, kołysząc owe ponownie do snu.
To samo w sytuacji gdy wasze dziecko się rozchoruje, to żona będzie dbać o to aby nie pominąć nawet jednej dawki leku, które zapisał lekarz ... tak wiem, Ty też kochasz swoje dziecko i chcesz dla niego jak najlepiej, ale to ona nie będzie spać nocami gdy dziecku będzie coś poważnego dolegać, to Twoja żona będzie zachodzić myślami w głowie gdy wasze dziecko, syn czy też córka pójdą na swoją pierwszą imprezę czy też randkę, przykładów można mnożyć, lecz właśnie tak proste jak te wymienione powyżej, właśnie pokazują nam ileż trudów życiowych musi znieść czy też przejść każda dobra Kobieta, aby wszystko funkcjonowało dobrze również i dla Ciebie.
Wiem również iż są to na tyle, ponoć drobne sprawy a może i nawet naturalne (nazwę je takimi, którym można przykleić łatkę a na ich powierzchni dopisać ... przecież to Kobieta jest właśnie od tych spraw), i tu można jakby się z tym zgodzić, lecz poświęcenia jakim podejmuje się Kobieta przez całe swoje życie, obejmujące ponoć tak proste obowiązki ... są przecież tak ważne oraz wymagają tyle samo poświęcenia co obowiązki związane z tym remontem który zrobisz raz na 2-3 lata, wymienisz uszczelkę w kranie - raz na jakiś czas odkurzysz mieszkanie, gdy Twoja Kobieta porządnie się rozchorowała i naprawdę nie ma na to teraz siły.
I gdyby zebrać tak te wszystkie punkty, czy też zastanowić się i wyszukać kolejnych ... będzie można śmiało stwierdzić iż Kobiety nie odbiegają zbyt daleko swoimi czynami, od obowiązków życiowych tych lżejszych oraz tych cięższych z którymi i my faceci musimy się siłować.
Nie twierdzę iż wszystkie Kobiety są tak bardzo pracowite, i dają z siebie aż tyle, gdyż są i takie które palcem w domu nie kiwną - lecz pomijając te drugie, podejdźcie do swoich żon, partnerek, dziewczyn które wychodzą z siebie abyście, choć od czasu do czasu powiedzieli im że cieszycie się z tego co robią i podziękujcie im za to wszystko.
Powyższy artykuł, wcale nie oznacza iż trzymam stronę wszystkich Kobiet, gdyż różne już rzeczy widziałem na własne oczy i wiem, że nawet płeć piękna potrafi dać porządnie w kość aż bokiem wychodzi, ale tym które na to naprawdę zasługują, po prostu podziękujmy.
Podziwiam Kobiety motornicze, te pracujące w warsztatach samochodowych, potrafiące same wykonać remont (przykładem jest moja św.p mama) oraz te trudniące się innymi zawodami często należącymi do mężczyzn.
PS: Ach byłbym zapomniał, uważajmy my faceci, ponieważ od silnej psychicznie i odważnej Kobiety, możemy nawet dostać w ... przysłowiową ''Papę'', gdy zajdziemy im porządnie za skórę i na to zasłużymy, a powiem że też potrafią przywalić ''choć nie miałem okazji doświadczyć, ale za to widziałem'' ;)
Pozdrawiam wszystkich i do następnego ... hej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz